• Frisor TikTok
  • Frisor в Фейсбуке
  • Frisor в Youtube
  • Frisor в Instagram

Ветерани барберингу: Андрій Перець та Олександр Куницький про стрижки тоді і сьогодні

Ветерани барберингу: Андрій Перець та Олександр Куницький про стрижки тоді і сьогодні

Барбершоп – це місце, де є особлива чоловіча атмосфера і відмінні стрижки. Але щоб зараз все було саме так, був пройдений великий шлях до успіху. Барберинг- це не просто заняття, це ціла культура і спосіб життя. Сьогодні ми дізнаємося з перших вуст, що ж відбувалося з вітчизняної сферою барберингу в радянський період.

Андрій і Олександр починали свій шлях з стрижок в армії і саме це проявило їх як особистостей:

perets-quote

Перець

«Армія змінила моє ставлення до життя. Я бачив багато людей з різними історіями. У цей період відбувся перехід з хлопця в чоловіка і я зрозумів, що таке свобода і як важливо її цінувати. Поняття дисципліни для мене відіграє важливу роль. Також, саме в армії мій друг мене назвав «Перцем» і з того часу це прізвисько зі мною».

kunitskii-quote

Олександр Куницький

«Я впевнений, що людина не може змінитися. Я такий ж, як і багато років тому. Але з появою барберингу в моєму житті, я навчився багато чому в професійному плані, а також став розумніше і відповідальніше відноситися до своїх рішень».

perets-quote

Перець

Уже багато років на тенденції стрижок впливають багато факторів: політична ситуація в країні, регіон, а також світові трендсеттери. Класика з’явилася вперше в чоловічих перукарнях в Америці і Європі. «Все ґрунтується на класиці, яка вже багато років використовується і є однією з найпопулярніших стрижок. Це основа всіх основ».

Багато чоловічих зачісок в 20 столітті були запозичені з вікторіанської епохи, а також варіювалися в залежності від економічного статусу.

З кінця 1960-х років набули популярності стрижки з більш довгими пасмами, створюючи об’єм на волоссі, а також бакенбарди. Відома чоловіча зачіска 60-70х років «моп – топ», була популяризована групами The Beatles і The Rolling Stones. Якщо повернутися до історії 70-х років, то довге волосся, їх вільна кошлатість, а також поєднання з бородою, користувалися неймовірним успіхом у чоловіків того часу.

Але дуже швидко, волосся в 80-х стало ще довшим і перейняли стилі рок і панк. Зміна форм та недбалість – це про стрижки того часу.

kunitskii-quote

Олександр Куницький

«Одними з найбільш затребуваних в період 80-90 років також були стрижки борц, майданчик, які популярні і зараз. Варіантів чоловічої стрижки було всього 5-6, не було великого вибору, ми робили те, що могли. Але це були цікаві, навіть трохи, дивні часи, які допомогли мені удосконалити свої навички і робити свою роботу незважаючи ні на що».

У 90-ті роки періоду розпаду СРСР, в країні відбувається переворот і перебудова. Все проходить через великі зміни, які сильно впливають на суспільство. У пострадянському просторі в моду знову входять короткі чоловічі стрижки, усі голяться наголо, цим підкреслюючи свою брутальність і мужність. Зачіски 90-х років були революційними щодо моди і кардинально відрізнялися від усіх попередніх. Настала свобода дій.

perets-ukrman

Що ж змінилося і чим відрізняється барберинг тоді і сьогодні?

Зараз, за ​​часів інтернету, все набагато простіше! Раніше, були тільки журнали, інформація була дуже обмежена, і передавалася лише з рук в руки. У 21 столітті, вже існує безліч курсів онлайн і оффлайн, з різними майстрами, а також книг, блогерів, сайтів, і всього іншого, що дає можливість побачити сферу барберства під іншим кутом. Дізнатися, що було раніше і що нас чекає попереду.

Олександр Куницький добре пам’ятає цей час і впевнений, що зміни відбулися без сумніву в кращу сторону:

kunitskii-quote

Олександр Куницький

«Змінилися технології та інструменти. Зараз все набагато простіше, є щось більше, ніж ножиці. З’явилося багато пристосувань, які дозволяють швидше справляється з роботою і якісно виконувати стрижки. Колись навіть насадок для машинок не було. Прогрес не стоїть на місці і ми це бачимо. Змінюється, в першу чергу, не середина, а оболонка. Волосся і бороди такі, як і 30 років тому. Тільки на зміну старій школі завжди приходить нова, яка диктує свої правила і техніки. Але звична класика завжди залишається незмінною, це канон».

«Ми – це стара школа. Завжди складно вчиться чомусь новому, але якщо є бажання, то все можливо, варто лише прикласти більше зусиль».

Час швидко плине, нові люди приходять на заміну старим, щось йде на другий план, а щось вічне. Барберинг – це сфера, де змінюються техніки, але історія залишається незмінною.

  • Carlsberg - партнёр Frisor
  • Morshinskaya
Реєстрація Користувача на Ресурсі і подальше його використання, означає повне і беззастережне прийняття Користувачем цієї Згоди.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.