• Frisor в Фейсбуке
 • Frisor в Youtube
 • Frisor в Instagram

Барбершоп – це мистецтво чоловічого перевтілення

Що таке барбершоп, дуже добре знають сучасні чоловіки. Хтось називає такі заклади перукарнями, хтось – салоном для чоловічих стрижок. Але насправді, барбершоп – це особлива культура, територія брутальних бороданів, і навіть ціла життєва філософія. Тут зазвичай збираються представники бізнесу, творчої інтелігенції, молодь, яка вважає за краще мати солідний і привабливий зовнішній вигляд. Одним словом пояснити популярність барбершопів неможливо – найкраще самому зануритися в цю атмосферу унікального простору, де збираються тільки чоловіки, і де немає місця непотрібним розмовам і пліткам.

Як усе починалося

Барбершопи в нашій країні відомі досить давно, але спочатку вони з’явилися в Америці в далеких 30-х роках 20 століття. Потім культура барберінгу стала поступово проникати в європейські міста. Клієнтів цих закладів надзвичайно приваблювала можливість обертатися в суто чоловічій компанії, спілкуватися на теми футболу, політики та обговорювати актуальні новини. І поки барбер приводив до ладу бороду відвідувача, або робив стрижку, чоловіки могли в комфортній обстановці пропустити стаканчик-другий віскі. Саме ця атмосфера повною мірою збереглася до наших днів – організація сучасних барбершопів слідує всім встановленим традиціям.

Від універсальних перукарень ці заклади відрізняються тим, що обстановка тут більш стримана, сувора, лаконічна і брутальна. Ці заклади повернули чоловікам відчуття, характерні вінтажним чорно-білим фотознімкам і старовинним кінострічкам. За своєю суттю, послуги, що надаються тут, – це своєрідний ритуал, який неодмінно повинен спробувати хоча б раз у житті кожен представник чоловічої статі.

 

Атрибути барбершопів

Потрібно сказати, що спочатку цей заклад сприймався не тільки як місце для стрижки. Раніше цирульник був не тільки цирульником, а й цілителем, оскільки перукарські послуги доповнювали кровопусканням, лікуванням фурункулів, зубів, інше. Оригінальною рекламою надання таких послуг була чаша, наповнена кров’ю. Поступово цей головний символ барбершопа дещо трансформувався, набувши вигляду невеликого стовпчика з червоною, синьою і білою спіральною смугою. Перший колір, як і раніше, означає кров, синій – вени, білий – стерильні бинти. Цей знак і сьогодні використовується для ідентифікації закладу, де працюють сучасні барбери.

Також потрібно відзначити й особливість дизайну інтер’єру барбершопа. Це надзвичайно важливий крок для його власника, адже вміння створити “правильну” атмосферу є запорукою того, що заклад користуватиметься великою популярністю у відвідувачів. Найбільш гармонійно виглядають приміщення, антураж яких відповідає таким напрямам:

 • класичний вінтаж;
 • англійський стиль;
 • хай-тек;
 • модерн;
 • лофт.

Місце очікування клієнтів – це особлива територія, яка оформляється в кожному закладі по-своєму. У дизайні приміщення основна колірна гамма представлена в темних тонах, маючи нейтральну спрямованість. Меблі підбирають у добротному традиційному стилі, виконані з темних порід деревини.  Антураж обов’язково доповнюється антикварними аксесуарами. У загальну картину ідеально вписуються м’які шкіряні меблі – дивани та крісла, також зазвичай є телевізор і передбачено безкоштовний доступ до Wi-Fi.

При цьому обов’язково враховується те, що головне завдання барбера – стригти, а тому його робоча зона облаштована з максимальним комфортом і для нього, і для відвідувача.

 

Хто такий барбер: суть його роботи

Майстри в таких закладах – не просто перукарі та цирульники. Це також і дуже хороші співрозмовники, які чудово знаються на багатьох питаннях. І найголовніше, барбер – це прекрасний фахівець, здатний перетворити вас до невпізнання, вміє підібрати ідеальний стиль для кожної людини. У сферу послуг таких майстрів входить:

 • чоловіча стрижка;
 • укладання волосся;
 • корекція стрижки;
 • маскування сивини;
 • стрижки й укладання бороди та вусів;
 • гоління небезпечною бритвою;
 • чоловічий манікюр;
 • камуфляж бороди;
 • моделювання бороди;
 • дитяча стрижка та багато іншого.

кто такой барбер?

Важливою відмінною рисою можна назвати і те, що майстри застосовують у роботі косметику тільки професійного класу, що відповідає вимогам конкретної людини. Кожен барбер обов’язково має власний арсенал робочих інструментів і матеріалів, куди неодмінно входять шампуні для волосся, глина для укладання, різні воски, помади, бріоліни та гелі. Все це обирається відповідно до тенденцій сучасного ринку і з запитами клієнтів. При цьому барбер за потреби обов’язково порадить правильні засоби для догляду за волоссям, шкіри, розповість про процедури, які можна робити вдома.

Важливо й те, що в цьому місці також можна придбати все, що потрібно, для домашнього догляду за зачіскою, вусами та бородою. Адже не дарма барбершоп Вікіпедія розшифровує як barbershop – барбер+шоп, чоловічий перукар+лавка. Тільки тут ви знайдете чоловічу косметику за унікальною рецептурою, і тільки тут вам підберуть саме те, що підходить вам.

П’ять основних причин для відвідування барбершопа

Підбиваючи підсумки всього вищесказаного, можна коротко виділити такі п’ять аспектів привабливості таких закладів:

 1. Барбер – це той, хто точно знає, як правильно стригти чоловіче волосся і бороду з вусами. Якщо вам потрібен справжній профі в цьому напрямі – ви обов’язково маєте відвідувати тільки barbershop.
 2. Тут ви знайдете цікавого співрозмовника для розмов. Адже люди, які тут працюють, – не тільки досвідчені майстри, а й чудові хлопці, які мають у запасі безліч цікавих історій. До того ж у цьому чоловічому клубі немає жодних обмежень щодо тематики бесід – можна говорити про політику, машини, футбол, жінок та інше, а до дискусії можуть долучатися абсолютні всі присутні.
 3. Барбершоп – це місце, де роблять королівське гоління небезпечною бритвою за класичним ритуалом, якому вже кілька сотень років. І це справді круто!
 4. Підростаючому поколінню також потрібні традиції. Якщо у вас є син, і ви не знаєте, де з ним погуляти на вихідні – сходіть разом у барбершоп. Так ви поєднаєте приємне з корисним, а ваша дитина спілкуватиметься з правильними людьми.
 5. Усе в цьому світі змінюється в шаленому ритмі, і тільки барбершоп – це невеличкий острів, якому непідвладний час. Просто відчуйте себе мужнім і брутальним.

F.A.Q.

 • Чи варто замовляти королівське гоління?

Це красивий ритуал гоління небезпечною бритвою, що має масу переваг. Будучи найбільш щадним, він не тільки позбавляє шкіру від зайвої рослинності, а й запускає процес регенерації шкіри, покращує кровообіг і лімфоток, усуває шар відмерлих клітин.

 • Що входить у базові послуги барбера?

Зазвичай послуга передбачає миття та сушіння волосся, укладання його за формою із застосуванням стайлінгів. У середньому цей процес займає приблизно 20 хвилин.

 • Які найпопулярніші чоловічі стрижки?

Зазвичай сучасні майстри виконують стрижки у форматі Фейд різної довжини, Кроп, Кок, Comb Over, Помпадур, Андеркат, Top Knot, інше.

Carlsberg - партнёр Frisor Nemiroff Bushmills Morshinskaya
Реєстрація Користувача на Ресурсі і подальше його використання, означає повне і беззастережне прийняття Користувачем цієї Згоди.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.