• Frisor TikTok
  • Frisor в Фейсбуке
  • Frisor в Youtube
  • Frisor в Instagram

Гоління небезпечною бритвою

Чоловіче гоління давно пішло з ряду побутових ритуалів і перейшло в особливу процедуру, яка гармонійно межує з мистецтвом. Особливо – королівське гоління небезпечне бритвою. І навіть якщо не завжди є час на візит до майстра, окантувати або збрити бороду “побоюванням” можна і в домашніх умовах.Майстри “Frisor” поділилися азами такого виду гоління.

гоління небезпечною бритвою

Все нове, як правило, – добре забуте старе. Так повертається мода на елементи чоловічого гардеробу, на музику і кінематограф, на техніки чоловічого грумінгу зокрема. До середини XX століття бритва, яку сьогодні ми звикли називати “побоюванням”, зовсім не відносилась до ряду небезпечних занять. Іншої просто не було. Це був загальноприйнятий і традиційний інструмент чоловічого гоління, який передавався з покоління в покоління, заточувався особливим способом і був атрибутом кожного поважаючого себе чоловіка. Пізніше, коли світ побачили Т-образні бритви, таке лезо прийнято було вважати “антикваріатом”, воно перестало користуватися тією популярністю, якою володіло раніше. Чоловіки все частіше набували прості одноразові або багаторазові верстати. Так було простіше, зручніше і швидше.

гоління небезпечною бритвою

Сама історія небезпечної бритви почалася з часів перших морських подорожей, вже тоді зростала актуальність виголеної шкіри на обличчі чоловіка. Тоді ж і відкривалися перші цирульні, де процедурам чоловічого туалету віддавалася більша увага, ніж раніше. Центр виробництва “побоювань” був в англійському місті Шеффілді, пізніше – німецький Золінген. Саме в Німеччині популярність такого виду гоління знайшла сьогоднішній успіх.

Згодом популярність “побоювань” поверталася. Крок за кроком це ставало атрибутом класики. Сьогодні справжній чоловік – той, хто усвідомлює роль і важливість якісного гоління, хорошої стрижки і правильного догляду за собою. Зовнішній вигляд часом говорить про нас більше, ніж ми самі можемо озвучити. Королівське гоління перестало бути чимось незвичайним. Це престижно, красиво, це по-чоловічому. Frisor віддає перевагу класиці, і небезпечна бритва – її невід’ємна частина.

гоління небезпечною бритвою

Як правильно голити

Отже, гоління. Основне правило – спочатку голите у напрямку росту волосся, після – проти. Тільки так можна добитися ідеально гладкої шкіри, без залишку навіть найменшої щетини. Волосся на голові перед стрижкою готують ретельним миттям або просто зволоженням, так як вологе волосся – м’якіше, його легше стригти. Так само і з рослинністю на обличчі. Перед голінням шкіру потрібно підготувати, відкрити пори для більш гладкого результату. Для цього можна вдатися до класики гоління – гарячі рушники, просочені аромамаслами. Якщо немає – умивання в міру гарячою водою цілком заміниме. Потім нанесіть на шкіру піну або крем. Як прихильники класичного гоління, ми рекомендуємо використовувати при цьому помазок. Потім візьміть лезо в зручну руку, покладіть великий палець на зворотню сторону держака (“хребта”) бритви. Вказівний, середній і безіменний пальці – на його верх, мізинець – на вістрі, так, щоб “п’ята” стирчала між безіменним пальцем і мізинцем. Оптимальний кут між лезом і шкірою – близько 30 градусів, якщо він буде менше, бритва пройде по волоссю, не зрізуючи його, а якщо більше – велика ймовірність порізів. З іншого боку, лезо безпечніше під час руху. Воно досить гостре для того, щоб врізатися в шкіру, якщо затримається в одній точці на шкірі і кут буде занадто тупим або тиск занадто сильним. Ніколи не ставте лезо боком або паралельно. В цьому випадку ви точно поріжетеся. Для іншої сторони обличчя, відповідно, міняємо руку. Натягуйте шкіру під час гоління зверху щоки, так ви краще будете помічати дрібні волоски, бритва буде вільніше ковзати по шкірі.

гоління небезпечною бритвою

Якщо ви власник густої і довгої бороди, побоювання знадобиться для ідеально рівної окантовки. Акуратними і “маховими” рухами ви зможете надати потрібну і бажану форму, зробити чіткі лінії і досягти досконалої геометрії.

гоління небезпечною бритвою

Догляд та заточення леза

Що стосується зберігання та догляду за “побоюванням” – рівносильно маминому кришталевому сервізу! Будьте гранично педантичні, обережні і уважні. Небезпечна бритва, як відомо, пристосування чоловічого туалету з багатою історією. За часів, коли вона була єдиним інструментом грумінгу, її передавали у спадок з покоління в покоління. Тому дбайливий і правильний догляд за нею був невід’ємною частиною користування. Вона повинна була зберігатися роками і залишатися в колишньому стані. Тоді, щоб бритва зберігала своє призначення, її доводилося точити на спеціальних дрібних абразивних каменях, використовуючи при цьому мильні розчини для більш тонкої заточки. Але і на цьому процес догляду не закінчувався. Застосовували доведення об поверхню шкіряного ременя з використанням спеціальної пасти ГОІ і мастила для зберігання еластичності шкіри.

Всі ці тонкощі і складності користування небезпечною бритвою, можливо, і стали в свій час причиною спаду популярності на цей чоловічий ритуал. Однак з часом популярність до гоління “побоюванням” повернулася, чоловіки стали більш трепетно і уважно ставиться до свого зовнішнього вигляду, а значить – і до інструментів догляду за собою.

Можливо, комусь пощастило з “приданим” і він може собі дозволити задовольнятися голінням старої дідової “Зёлінген”, хтось віддає перевагу сучасним виробникам небезпечних бритв британського і американського походження. В будь-якому випадку, “побоювання” – це класика, яка навряд чи вже коли-небудь вийде з моди.

Пам’ятайте, після кожного проведенням лезом по шкірі протирайте його спиртовим розчином або рідким антисептиком. По закінченню – промийте, насухо витріть і зберігайте в сухому і прохолодному місці. Краще не у ванній кімнаті. Метал, як відомо, має властивість іржавіти під впливом вологи. А оскільки тут він – особливо тонкий, небезпека в двічі збільшується. Якщо після одиничного гоління ви якийсь час не плануєте користуватися бритвою, можна змастити лезо маслом. Тоді воно краще збережеться.

  • Carlsberg - партнёр Frisor
  • Nemiroff
  • Bushmills
  • Morshinskaya
Реєстрація Користувача на Ресурсі і подальше його використання, означає повне і беззастережне прийняття Користувачем цієї Згоди.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.