Ще не так давно чоловіки й жінки ходили стригтися в одну й ту саму перукарню, де, в кращому разі, був умовний поділ приміщення на чоловічу та жіночу залу. Нині ж вибір закладів, що надають послуги такого плану, значно розширився. Для чоловіків з’явилися свої, особливі салони, відомі як барбершопи. По суті, перелік пропонованих там послуг не дуже відрізняється від класичних перукарень, але все ж таки деякі суттєві відмінності в них варто відзначити.
Як виник барберинг?
Для того, щоб дати на це запитання більш детальну відповідь, бажано хоч трохи заглибитися в історію. Попередниками бербершопів були цирульні – заклади, де працювали цирульники. Історики стверджують, що з’явилися вони ще в Середньовіччі – в ті часи представники цієї професії обслуговували відвідувачів у лазнях.
Затребуваними цирульники були і в епоху Ренесансу. Тоді чоловіки носили пишні локони та мали ретельно поголене обличчя. Усе це вимагало високої майстерності. До того ж, саме в ті часи виникла традиція фарбувати волосся для рівномірного відтінку. Під кінець 18 століття барберство почало потроху зникати, оскільки в цей період увійшли в моду перуки, які не потребували завивки, фарбування і стрижки.
Відродження популярності цієї професії сталося на початку 20 століття – саме тоді в Чикаго відкрили школу перукарів, де можна було навчитися різних премудростей з догляду за чоловічою зачіскою, бородою, вусами.
У наші дні кожен чоловік без особливих проблем може піти в найближчий барбершоп, щоб привести себе до ладу, поспілкуватися з однодумцями, відпочити від щоденної метушні.
Чим відрізняється барбершоп від перукарні?
За великим рахунком, цей заклад – не просто чоловіча перукарня, а особливий клуб, де панує “правильна” атмосфера. Спеціалізація майстрів передбачає суто чоловічий напрям у стрижках і процедурах з догляду за шкірою обличчя. Від звичних закладів їх відрізняє більш стримана, сувора, лаконічна і брутальна обстановка. Наприклад, у київському Frisor Barbershop можна подивитися останній футбольний матч, обговорити важливі питання, пропустити чарочку хорошого алкоголю.
Багато відвідувачів вважають за краще замовляти послугу “Батько+Син”, долучаючи таким чином свого спадкоємця до правильної чоловічої компанії. Тим більше, що найчастіше така послуга виявляється вельми вигідною у фінансовому плані.
Сам список послуг у кожному закладі суто індивідуальний. Проте практично всі барбершопи дотримуються певних загальних напрямків. Як правило, чоловічий перукар працює в такому форматі:
- стрижка або корекція наявної зачіски з використанням ножиць;
- модельна стрижка бороди;
- гоління голови, обличчя, при цьому окремо потрібно відзначити послугу з так званого королівського гоління за допомогою небезпечної бритви;
- миття голови, укладання волосся;
- укладання вусів, бороди;
- фарбування волосся, маскування сивини.
Також пропонується догляд за шкірою обличчя у вигляді живильних, очищувальних і підтримувальних масок. У разі проблемної дерми майстер підкаже комплекс дій, які можна виконувати вдома для підтримки її в тонусі. У роботі використовуються сучасні косметичні засоби на натуральній основі, що не викликають жодних побічних ефектів. Крім іншого, клієнти барбершопа отримують можливість придбати на місці все, що їм потрібно для домашнього використання – гелі, стайлінги, креми та різні аксесуари.
8 міфів про барбершопи
Будь-яка нова тенденція обов’язково провокує появу різних домислів і вигадок. У непосвяченої людини в певному сенсі вони викликають певні сумніви й побоювання. У зв’язку з цим вельми корисною для більшості потенційних клієнтів барбершопів буде інформація такого порядку.
- Міф 1. Це дуже дорого.
Дійсно, послуги в таких закладах коштуватимуть дещо дорожче, ніж у звичайній перукарні чоловічій. Але якщо порівняти чек із жіночого салону за манікюр, педикюр, чищення обличчя, стайлінг, кератин, шугаринг та інше – то результат буде тільки на користь чоловічого салону.
- Міф 2. Стрижки за шаблоном.
Чомусь прийнято вважати, що в барбершопах стрижуть усіх однаково. Насправді, саме тут майстер підлаштовується під особливості конфігурації обличчя клієнта, специфіку його волосся, враховуючи безліч чинників. І навіть одна й та ж сама стрижка на різних людях буде виконуватися по-різному.
- Міф 3. Витрачається багато часу.
Тут все залежить тільки від самого відвідувача, від його бажання довше побути в цій заспокійливій атмосфері. Як правило, практично всі клієнти барбершопів не поспішають йти після завершення всіх процедур. Хоча ніхто не має права перешкодити їм у цьому.
- Міф 4. Догляд за бородою, вусами і гоління – теж дуже довго.
Стандартне гоління або стрижка бороди в тому ж Frisor Barbershop за часом займає десь близько півгодини. Однак при цьому не варто порівнювати якість послуг із подібними послугами в середньостатистичних закладах. Хороша робота не може виконуватися нашвидкуруч.
- Міф 5. Туди ходять тільки хіпстери.
Можливо, подібна категорія клієнтів колись превалювала в таких закладах – але це було дуже давно. Що таке барбершоп сьогодні? Це місце, куди приходять люди різного віку, статусу, поглядів на життя та інше.
- Міф 6. Там немає дівчат.
Дійсно, у цих закладах вітається суто чоловіча компанія. Але, разом з тим, нерідко мами приводять своїх синів зробити стильну стрижку. І для них теж створюються комфортні умови для очікування в затишному кріслі з чашкою кави та цікавим журналом. Крім того, в деяких чоловічих салонах можуть працювати дівчата-адміністратори. Тому в цьому питанні не все так однозначно.
- Міф 7. Чоловіки не повинні користуватися косметикою.
У цьому плані давно точну відповідь дали провідні виробники ліній спеціальної чоловічої косметики. Нею користуються такі відомі особистості, як Адам Ламберт, Джонні Депп, Кріштіану Роналду та інші. Основне завдання таких засобів – поліпшити стан шкіри, створити комфортні умови для її регенерації, виправити вади та недоліки.
- Міф 8. Барбери стрижуть гірше, ніж у салонах
Найімовірніше, джерелом таких міфів є найближчий перукар із салонів-унісекс, який відчув відтік клієнтів. При цьому кожен, хто хоч раз відвідав барбершоп Frisor Barbershop, обов’язково повертається туди ще і ще раз – і це незаперечний факт.
Підбиваючи підсумки, можна сказати коротко про основні чинники, що стосуються барберингу. Його основна перевага – правильна чоловіча атмосфера, повний релакс і можливість створити унікальний образ. І все це – за цілком прийнятну ціну.
F.A.Q.
- Як замовити послугу в барбершопі?
Клієнту найкраще записатися заздалегідь. Зробити це можна як на сайті компанії, так безпосередньо в адміністратора салону.
- Чи роблять барбери дитячі стрижки?
У список послуг часто входить опція “Батько+Син”, також можна приводити дітей самостійно. Нерідко в салон приходять і підлітки. Всі вони є клієнтами барбершопів.
- Як правильно підібрати “свою” стрижку?
Методів дуже багато, але найвірніший з них – запитати поради у майстра. Адже кожен барбер – професійний стиліст, який із задоволенням підкаже кілька оптимальних варіантів.
- Можна приходити на стрижку в барбершопі без запису?
Звичайно, можна. Але розраховувати на те, що послугу буде надано миттєво, в цьому разі не доводиться. Проте у вас завжди буде можливість відпочити в хорошій чоловічій компанії.