• Frisor в Фейсбуке
  • Frisor в Youtube
  • Frisor в Instagram

ПОМПАДУР: АРИСТОКРАТИЧНИЙ ОБРАЗ ДЛЯ СТИЛЬНИХ ЧОЛОВІКІВ

Помпадур – це зачіска, заради якої жінки йшли на жертви в XVIII столітті, використовуючи спеціальні важкі каркаси для підтримки волосся. А небагаті американські робітники в середині минулого століття використовували для укладання звичайну машинну оливу, аби зробити собі таку зачіску. Стрижку можна назвати суцільним дисонансом, адже у свій час її носили вищі верстви суспільства, аристократи та наближені до королів, а через два століття вона стала характерною особливістю бандитських угруповань кварталів Нью-Йорка.

КОЛИ З’ЯВИЛАСЯ СТРИЖКА ПОМПАДУР?

Поява зачіски датується XVIII століттям, адже саме тоді всесвітньо відома фаворитка французького короля Людовика XV мадам Помпадур ввела моду на пишне волосся. Пізніше інші придворні дами почали брати приклад з мадам Помпадур, підхопивши моду на високі зачіски. Щоб форма зберігалася якомога довше, а об’єм був по-справжньому величним, аристократки використовували металеві каркаси. Лише через деякий час від подібних «споруд» з дроту на голові відмовилися, почавши використовувати спеціальні подушки для отримання бажаного об’єму.

До чоловіків мода на подібне укладання прийшла приблизно в середині минулого століття. Популяризація стрижки сталася завдяки королю рок-н-ролу Елвісу Преслі. Звичайно ж, через стільки часу зачіска зазнала суттєвих змін – від колишньої величі і химерності не залишилося і сліду. Для помпадура був характерний довгий чубчик, покладений назад, і висока верхівка. Зачіска як у Преслі стала не тільки трендом того часу, а й символом бунтарства і новаторства: її носили як студенти, так і байкери та гангстери. Мода на помпадур швидко поширилася серед голлівудських кіноакторів. Наприклад, свого часу зачіску носили Джон Траволта та Джонні Депп.

стрижка Помпадур
мужская стрижка Помпадур

РІЗНОВИДИ ЗАЧІСКИ ПОМПАДУР

Класикою вважається помпадур з коротко виголеною скроневою областю і довгими пасмами, зачесаними назад з формуванням характерного чубу, який ще називають «коком». Висота укладання може бути різноманітною і залежить від уподобань і стилю володаря стрижки. До модифікацій помпадура, які користуються сьогодні високим попитом, варто віднести:

  • Комбінація з андеркатом. Виглядає поєднання досить цікаво та екстравагантно. Особливістю є виділення проділу шляхом укладання довгих пасом на бік і коротко підстрижена скронева зона, яка створює своєрідний контраст. Вона надає «шапочці» ще більшого об’єму. Для того, щоб підтримувати стрижку в акуратному і доглянутому стані, доведеться регулярно відвідувати барбершоп. В середньому знадобиться один візит на тиждень.

  • Поєднання з Фейд. Варіант припав до душі сучасним молодим людям. У порівнянні з контрастної комбінації з андеркатом, тут перехід м’який і плавний, можна навіть сказати «димчастий». Виглядає зачіска дійсно велично і вишукано, однак потребує ретельного щоденного догляду та укладання.

Прекрасно поєднується з помпадуром і його варіаціями рослинність на обличчі: вуса, борода і бакенбарди можна назвати найкращими друзями володаря подібної стрижки. Порадьтеся зі своїм барбером, який варіант підійде вам: Верді, Гарібальді або Голлівудська борода. Якщо не хочете відрощувати рослинність на обличчі або її густота недостатня, помпадур непогано поєднується з доглянутою щетиною.

КОМУ ПІДІЙДЕ СТРИЖКА ПОМПАДУР

Помпадур і будь-яка його модифікація вважається універсальною зачіскою, яка підходить всім чоловікам незалежно від віку і структури волосся. Є декілька досить важливих моментів, які визначають, чи варто вам робити цю стрижку, або ж слід віддати перевагу іншій. Основний з них: форма обличчя. Розглянемо цей нюанс детальніше:

1.  Овальна форма обличчя вважається ідеалом, тому її власники можуть без побоювання експериментувати з помпадуром і його варіантами.

2.  Кругла форма обличчя. На таких чоловіках помпадур також виглядає чудово. Єдина рекомендація: власникам круглого обличчя слід вибирати поєднання помпадура з фейдом.

3.  Трикутна форма обличчя. Помпадур в цьому випадку прийнятний, бо здатний наблизити профіль до ідеального овалу. При цьому краще уникати надто високого «кока», а віддавати перевагу акуратним і невеликим укладкам.

4.  Квадратна форма обличчя. Таким чоловікам потрібно стежити за гладкістю укладання та уникати виражених кутів. Саме тому рекомендується вибирати варіант з кілька подовженими скронями. Поєднання помпадура і фейду в цьому випадку виключено.

Другий важливий аспект: те, скільки часу ви готові витрачати на догляд і укладання. Помпадур – це примхлива стрижка, яка вимагає до себе уваги. Якщо ви не готові щодня витрачати час на всі необхідні процедури, то від стрижки краще відмовитися, бо вона буде виглядати недоглянуто і неохайно.

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ СТРИЖКИ ПОМПАДУР

До головних переваг стрижки відноситься можливість експериментів з укладанням. Існує безліч варіантів стайлінгу, тому ви можете адаптувати свій образ під будь-який привід: ділові переговори, романтичне побачення або просто зустріч в компанії друзів. Хоч помпадур і отримав свого часу статус химерної та ексцентричної стрижки, зачіска буде доречна навіть у бізнес-середовищі.

FAQ

Які особливості стрижки помпадур?

Характерною особливістю стрижки помпадур є поголена або коротко стрижена скронева і потилична області та довгі, підняті пасма, укладені з лобової зони.

Кому підходить зачіска помпадур?

Правильно підібрана стрижка помпадур підійде чоловікам практично з будь-яким типом обличчя, крім витягнутого.

Як укладати стрижку помпадур?

Стайлінг здійснюється за допомогою засобів для укладання, які наносяться на вологе волосся і моделюються феном.

 

Реєстрація Користувача на Ресурсі і подальше його використання, означає повне і беззастережне прийняття Користувачем цієї Згоди.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.