• Frisor TikTok
  • Frisor в Фейсбуке
  • Frisor в Youtube
  • Frisor в Instagram

Соціальна ініціатива «Вусопад»: «Змінімо обличчя чоловічого здоров‘я»

Вусопад

Frisor поспілкувався із досвідченими лікарями та дізнався, що таке «Вусопад» та чому це так важливо для кожного чоловіка.

Яка мета Вашої соціальної ініціативи?

den-quote

Денис

«Основна мета — це ознайомлення чоловіків із серйозними хворобами, які краще виявляти на ранніх стадіях. Ми в жартівливій формі показуємо усю важливість ситуації. Ми робимо комікси, залучаємо барбершопи, щоб більше чоловіків знали про цю проблему»

stanislav-quote

Станіслав

«Ми усі лікарі і наша ціль — вберегти чоловіків від раку простати та яєчка. Це хвороби, які найбільше в світі забирають життя чоловіків. Вся акція направлена на те, щоб ознайомитися, вміти виявляти симптоми та вчасно лікувати.

Чому саме «Вусопад» та яка історія створення?

taras-quote

Тарас

«Ця ідея почалась у 1999 році, коли чоловіки просто відрощували вуса і не надавали цьому великого значення. З 2004 року в Мельбурні, Австралія, група добровольців вирішила приурочити це до чоловічих хвороб, зокрема раку та депресії. Вони протягом листопада відрощували вуса та залучали до цієї проблеми спільноту. Пізніше цей рух переріс у фонд «Movember Foundation». Вони діють в Новій Зеландії, Англії, Ірландії та інших країнах світу. На даний момент вже зібрано близько 174 мільйона долларів. Ці кошти витрачаються на дослідження та лікування раку.

rostislav-quote

Ростислав

«В Україні ще немає офіційного представництва Movember, але ми почали цю ініціативу разом із проектом «Я, Ніна». Саме зараз команда працює над створенням фільму, який покаже людям, що рак – це не вирок. За допомогою інформаційних постів, флешмобу, ми хочемо розповісти населенню про цю проблему та залучити до профілактичних оглядів»

Вусопад - соціальна ініціатива

Як ви поширюєте інформацію про «Вусопад» серед молоді та старшого покоління?

stanislav-quote

Станіслав

«Movember — це міжнародна акція. Ще до нас, в Україні, деякі лікарі із Національного інституту раку, відділення онкоурології, 2-3 роки поспіль відрощували вуса, як знак солідарності. Ми вирішили підійти до цієї проблеми більш організовано та у новому форматі. Ми раді, що відомі українські діячі підтримують нашу ініціативу. Наприклад, нещодавно, до «Вусопаду» долучився вокаліст групи «Друга ріка» Валерій Харчишин. Також, активну участь бере Яніна Соколова та увесь проект «Я, Ніна». Вона активно комунікує із аудиторією на цю тему. Цей рух буде активним протягом усього листопада».

oleksandr-quote

Олександр

«Ми звернулись до низки барбершопів в Україні і вони погодились разом із нами донести важливу тему для кожного чоловіка. Окрім того, ми звернулись до кількох лікарів, які окремо починали цей рух вже раніше. Наша ініціатива тільки нещодавно почалася, але у нас вже запланована комунікація із лідерами думок, які допоможуть «Вусопаду» у досягненні мети»

Як це носити вуса? Важко доглядати та які відчуття?

den-quote

Денис

«Я вперше в житті відрощую вуса окремо від бороди. Це і є основна ідея Movember. У 21 столітті вже нікого не здивуєш бородою, а от власники вусів отримують багато запитань від оточуючих. Таким чином, відбувається популяризація «Вусопаду» серед знайомих та друзів. Спочатку, було дуже незвично бачити себе у дзеркалі, але тепер мені навіть подобається»

taras-quote

Тарас

«У мене не склалося із вусами та бородою, хоча я найстарший серед хлопців. Але я також відрощую вуса і претендую на приз «Найжалюгідніші вуса цього місяця» (сміється)

rostislav-quote

Ростислав

«Одного разу, я вирішив спробувати, чи будуть мені личити вуса і того ж вечора їх збрив, адже це не мало належного вигляду. Мені навіть було соромно їх носити. Але я вирішив, що моя позиція міцна і якщо я беру участь у «Вусопаді», то виконую усі правила. Наприклад, одногрупники були здивовані моєму рішенню відрощувати вуса»

Вусопад у Frisor

Чому, на вашу думку, це поширена хвороба серед чоловіків?

rostislav-quote

Ростислав

«Існує сумна статистика — кожен 8-ий чоловік хворіє раком простати і кожен 250 раком яєчка. Чоловікам потрібно проводити самообстеження та звертатися до лікаря кожних 6 місяців»

taras-quote

Тарас

«У чоловіків так склалось, що ділитися проблемами здоров‘я із близькими не прийнято. Ми хочемо зламати цей бар‘єр та поширити думку, що це не соромно. Невчасне звернення до лікаря може стати основною помилкою на шляху до здорового життя. У світі існує багато рухів та фондів, що спрямовані на освіченість та боротьбу жінок із раком молочної залози, це активно висвітлюється в ЗМІ. Рак простати та серйозність даної проблеми, на жаль, поки не має такої підтримки серед суспільства і більшість достеменно не знає про неї. Усі починають думати про своє здоров‘я тоді, коли потрібне серйозне втручання та є загрози для життя. Ми хочемо змінити цю ситуацію та забезпечувати підтримкою чоловіків, які зараз проходять складний шлях»

Чому саме медики відрощують вуса?

den-quote

Денис

«Лікарі — це перша ланка на шляху просвітницької роботи. Саме ми маємо показувати приклад іншим та доносити цю ініціативу суспільству»

taras-quote

Тарас

«Ми звернулись саме до барбершопів через те, що барбер — це, у певному сенсі, психолог. Він вислухає та підтримає розмову. Не лише лікарі можуть робити акцент на здоров’ї. Ми за те, щоб усі були свідомими та розуміли, наскільки серйозною є соціальна ініціатива «Вусопад»

stanislav-quote

Станіслав

Проект «Я, Ніна» – це, в першу чергу, про життя самої Яніни Соколовської, яка на піку своєї кар‘єри дізналась про страшний діагноз, але завдяки лікарям Національного інституту раку та власній витримці, змогла успішно подолати усі перешкоди. Після цього вона вирішила створити цей проект, щоб підтримати людей у цій складній ситуації та змінити ставлення до цієї хвороби.

taras-quote

Тарас

«Нещодавно, на день донора, вони збирали не лише кров, а й волосся на перуки для онкохворих дітей»

Які плани на майбутнє у «Вусопаду»?

rostislav-quote

Ростислав

«Ми хочемо, щоб протягом цього місяця чоловіки не тільки відрощували вуса, а й пройшли скринінг та консультацію у лікаря. На майбутнє, ми хочемо кожного року повторювати «Вусопад». Сподіваємось, що фонд «Movember» прийде в Україну і ми станемо офіційним представником. Наразі, наша команда займатиметься пошуком професійних фондів, які досліджують саме цю галузь»

stanislav-quote

Станіслав

«Ми робимо це для просвітництва, для того, щоб кожна людина знала про ці проблеми та розуміла, що піклуватися про здоров‘я – це важливо»

  • Carlsberg - партнёр Frisor
  • Nemiroff
  • Bushmills
  • Morshinskaya
Реєстрація Користувача на Ресурсі і подальше його використання, означає повне і беззастережне прийняття Користувачем цієї Згоди.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.